PREDSJEDNIK OCJENJIVAČKE KOMISIJE
IZV. PROF. DR. SC. MARIN MIHALJEVIĆ ŽULJ
Izv. prof. dr. sc. Marin Mihaljević Žulj rođen je 22. listopada 1981. u Zagrebu. Diplomirao je 2007. na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, smjer voćarstvo, vinogradarstvo i vinarstvo, na temu „Praćenje stanja zaraženosti fitoplazmama kultivara Chardonnay na pokušalištu Jazbina“,a doktorsku disertaciju na temu „Utjecaj kvasaca i amonijevog sulfata na pojavu netipične arome starenja u vinu Rajnski rizling“ obranio je 2015. godine na istom fakultetu.
Od 2009. godine predaje na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje je do danas nositelj tri modula „Osnove tehnologije rakija od grožđa i vinjaka“, „Kakvoća rakija od grožđa i drugog voća“ te „Istraživanja arome vina i jakih alkoholnih pića“.
Od 2014. certificirani je senzorni ocjenjivač vina i voćnih vina sukladno Pravilniku o organoleptičkom (senzornom) ocjenjivanju vina i voćnih vina u RH. 2014. godine završava tečaj senzornog ocjenjivanja jakih alkoholnih pića u Austriji (World-Spirits Academy - Bad Kleinkirchheim).
2013. godine sudjelovao je u znanstveno-stručnoj edukaciji „Lallemand malolactic fermentation education“ u Toulouseu (Francuska). Znanstveno se usavršavao 2019., CEEPUS stipendija, For Safe and Healthy Food in Middle-Europe, Szent István University, Faculty of Food Science, Budapest, Hungary, zatim 2019. u Njemačkoj na Sveučilištu Hohenheim, Yeast Genetics and Fermentation Technology.
Iza sebe ima niz uspješnih projekata suradnje sa destilerijama u Hrvatskoj. Autor je knjige „Voćne rakije, likeri i travarice“, te je autor tridesetak znanstvenih i stručnih radova u području tehnologije vina i jakih alkoholnih pića. Dugi niz godina član je ocjenjivačke komisije za jaka alkoholna pića u Republici Srbiji, te je predsjednik mnogih komisija u Republici Hrvatskoj.
Već četvrtu godinu za redom predsjednik je ocjenjivačke komisije na međunarodnom ocjenjivanju voćnih rakija, ginova i likera u Zagrebu Crospirit.
Prof. dr. Ninoslav Nikićević , redovni je profesor Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu, u mirovini, u ocjenjivačkim komisijama za jaka alkoholna pića od 1984. godine. Od 2000. godine predsjednik je više komisija, a od 2006. godine predsjednik svih komisija za senzorno ocjenjivanje kvaliteta jakih alkoholnih pića u Srbiji i Republici Srpskoj. Član je međunarodne komisije za senzorno ocjenjivanje kvaliteta vodki, član međunarodne komisije na ocjenjivanju u Ljubljani, član međunarodne komisije u Zagrebu u okviru Crospirit ocjenjivanja, predsjednik ocjenjivačke komisije u Sofiji u Bugarskoj. Autor je dva sveučilišna udžbenika, jedne istaknute monografije nacionalnog značaja i 6 monografija. Od 2008. godine do 2023. godine održao je 9 četveromjesečnih obuka za proizvođače voćnih i drugih rakija. Veliki je pobornik zaštite geografskog porijekla šljivove prepečenice iz Srbije, na međunarodnom nivou. U periodu 1990.-2009. godine bio je član i predsjednik svih komisija za donošenje nacrta i Zakona i Pravilnika za jaka alkoholna pića u Republici Srbiji. Sada je član komisije za praćenje proizvodnje i plasmana voćnih rakija Srbije na inozemna tržišta. Autor je više od 150 znanstvenih i preko 200 stručnih radova.
Dr. sc. Karla Hanousek Čiča rođena je 9. prosinca 1988. godine u Virovitici. Diplomirala je 2013. godine na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Na Hrvatskom šumarskom institutu u Laboratoriju za fizikalno-kemijske analize 2014. prolazi program 1-godišnjeg stručnog osposobljavanja, a od 2015. godine zaposlena je u Laboratoriju za tehnologiju vrenja i kvasca na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Doktorsku disertaciju naslova „Fitokemijski profil, funkcionalna svojstva i fizikalno-kemijski parametri tradicionalne istarske travarice biske“ obranila je na istom fakultetu 6.prosinca 2022. godine. Kao viši asistent aktivno je uključena u izvođenje nastave na predmetima „Proizvodnja jakih alkoholnih pića“, „Tehnologija alkohola i kvasca“, „Instrumentalna analiza“, „Principi biotehnološke proizvodnje hrane“ i „Proizvodnja i primjena pekarskog i prehrambenog kvasca“, kao i u izradi završnih i diplomskih radova. Dosadašnji rad rezultirao je s 18 znanstvenih radova i posterskih izlaganja na domaćim i međunarodnim znanstveno-stručnim skupovima. Osim na kongresima svoja znanja i vještine usavršava pohađanjem radionica, seminara i stručnih skupova. Sudjelovala je u organizaciji i kao voditeljica sekcije stručne konferencije Spirit of rakija (2019.), a članica je i raznih ocjenjivačkih povjerenstava za ocjenu kvalitete jakih alkoholnih pića.